Gidas apie tai kaip apsigyventi ir įsidarbinti Norvegijoje


Straipsnyje paprastai, aiškiai ir trumpai aprašoma kaip įsidarbinti Norvegijoje, kaip apsigyventi ir įsitvirtinti šioje šalyje. Aprašomi trys etapai, kurie gelbėja Europos sąjungos piliečiams greitai ir sklandžiai įsitraukti į Norvegijos darbo rinką.

Pradžia

Daugiau nei 60 procentų visų Norvegijoje esančių darbo skelbimų pateikiama internetu. Tad negaiškite laiko ir registruokitės Norvegijos darbo biržos tinklalapyje NAV.no.

Greitai ir sklandžiai darbo paieškai internetu jums reikalingas geras CV. Kaip sukurti gerą CV Norvegų standartais, straipsnį rasite šiuo adresu.

Pretenduojant į tam tikras darbo sritis, vertėtų atkreipti dėmesį, jog Norvegų darbdaviai reikalauja atitinkamų išsilavinimą žyminčių dokumentų. Peržiūrėti ar jūsų pageidaujamas darbas reikalauja tokio pobūdžio dokumentų galite šiuo adresu.

Daugiau apie darbo sutartisatlyginimądarbo valandasdarbo sąlygas ir atostogas galite sužinote iš Norvegijos darbo inspekcijos (NLIA).

Gyvenamosios vietos paieška

Tam, jog padidinti šansus rasti darbą Norvegijoje visuomet siūloma joje apsigyventi. Rasti gyvenamą vietą Norvegijoje nėra sunku. Itin daug skelbimų siūlančių būtų / kambarių nuomą pateikiama internete. Keli portalai

Rekomenduojame taipogi susipažinti su tipinėmis sutartimis nuomojant gyvenamą plotą. Visuomet reikalaukite nuomos sutarties, kad ir neilgam laikotarpiui.

Registracija Norvegijoje

Atvykus į Norvegiją ir planuojant apsistoti daugiau nei 3 mėnesiams, būtina užsiregistruoti šioje šalyje.

Legaliam darbui jums reiks mokesčių mokėtojo kortelės (tax card). Išsiimti šią kortelę galite šiame portale.

Itin svarbu, jog visuomet informuotumėte Norvegijos valdžią apie tai, kur šiuo metu gyvenate. Tą galite padaryti šiame portale. Planuojant pasilikti ilgiau nei 6 mėnesiams, būtina deklaruoti savo gyvenamąją vietą.

Plačiau:

Darbas Norvegijoje

Radus darbą Norvegijoje reiktų žinoti, jog darbo vieta, santykiai su darbdaviu turi atitikti Norvegijos darbo reglamentą. Jei yra kitaip, nedelsiant apie tai informuokite Norvegijos darbo inspekciją. Aptarkime tai plačiau.

Darbo sąlygos

Darbo vieta ir sąlygos yra reglamentuotos, šį reglamentą galite peržiūrėti šiuo adresu.

Darbo sutartis

Aklai niekuomet nepasirašinėkite darbo sutarčių. Atkreipkite dėmesį.

Apmokėjimas, atostogos, pertraukos darbo metu

Visi, kas dirba Norvegijoje privalo gauti nustatytą normatyvinę algą, atostogas ir pertrauką tarp darbo. Plačiau apie tai:

Jei planuojate įsidarbinti valymo ar statybų sferoje, reikiamas leidimais visuomet turi pasirūpinti darbdavys. Jei įsidarbinate savarankiškai ("ant savęs"), tuomet turite pasirūpinti tam tikrais dokumentais:

Jei planuojate įsidarbinti mašinų operatoriumi ir turite licenciją ar leidimą išduotą ne Norvegijoje, tuomet jums reikia pasirūpinti dokumentais:

Jei turite kokių nors klausimų susijusių su darbo santykiais Norvegijos darbuotojų sąjunga jums pasirengusi pagelbėti. Nedvejodami kreipkitės jei turite abejonių.

Kitame straipsnyje apžvelgsime Norvegijoje egzistuojančią mokesčių sistemą, sveikatos apsaugą ir socialines garantijas.


Komentarai
***