Straipsniai

Informacija bei patarimai norintiems sužinoti augiau apie Norvegiją.

Dažniausiai naudojami Anglų kalbos žodžiai

2017-01-07 | Kalbos mokslas | 22661


Teigiama, kad elementariai komunikacijai pakanka mokėti apie 300 tam tikros kalbos žodžių. About.com pateikia 1000 dažniausiai naudojamų anglų kalbos žodžių sąrašą.

Mes pateikiame dažniausiai naudojamų anglų kalbos žodžių su lietuvišku tarimu ir vertimu (kai kurių žodžių reikšmės ir vartojimas paaiškinti plačiau).

1. The - de - tas, šis, tuo (tai yra anglų kalbos artikelis ir dažniausiai naudojamas anglų kalbos žodis)

...

Anglų kalbos testas

2017-01-07 | Kalbos mokslas | 1483


Žemiau pateikiamas anglų kalbos testas, kurio metu galite pasitikrinti savo anglų kalbos žinias. Testai nuolat atnaujinami ir paruošiami pagal CEFR gaires.Pageidaujant ištestuoti savo anglų kalbos žinias kur kas nuodugniau, rekomenduojame apsilankyti adresu http://www.examenglish.com/ .

Dažniausiai naudojami Norvegų kalbos žodžiai

2017-01-07 | Kalbos mokslas | 1823


Bergeno universiteto darbuotojai ištyrė 4,7 milijono įvairių spaudos ir literatūros tekstų bei nustatė, kurie norvegų kalbos žodžiai yra dažniausiai naudojami rašytiniuose tekstuose. Bergeno universiteto žodžių sąrašą rasite čia: http://kh.hd.uib.no/tactweb/rel-kum.txt

Zars.lt mėginsime pateikti šiuos žodžius su vertimu į lietuvių kalbą ir, kur bus būtinybė, su paaiškinimais.

Dažniausiai naudojamų Norvegų kalbos žodžių sąrašas (pildoma)

...

Naudingi posakiai ir išsireiškimai Norvegiškai

2017-01-07 | Kalbos mokslas | 1278


Žemiau pateikiamas straipsnis su naudongais Norvegų kalbos išsireiškimų pavyzdžiais. Straipsnis nuolat papildomas.

 

NAUDINGI POSAKIAI IR IŠSIREIŠKIMAI. NYTTIGE ORD OG UTTRYKK.

Medicina / Pagalba:
Kan noen hjelpe meg?! Kan nūn jėlpa mei? Ar gali kas nors man padėti?!

Jeg føler meg ikke bra. Jej fioler mei ike bra. Aš nesijaučiu gerai.

Jeg føler meg syk! Jej fioler mei siuk. Man bloga!

Jeg har feber. Jej har feber. Aš turiu temperatūros.

...

Norvegų kalbos veiksmažodžiai

2017-01-07 | Kalbos mokslas | 1096


Norvegų kalba tai lengvai perprantama, skambi ir aiški kalba. Ją išmokti išties nėra sunku. Žemiau esančiame straipsnyje pateikiame Norvegų kalbos veiksmažodžius. Jų nėra daug, tačiau straipsnis nuolat atnaujinamas ir papildomi žodžiai.

Norvegų kalboje kiekvienas veiksmažodis turi šešias skirtingas formas. Kaip pavyzdį galima pateikti žodį spis, kuris reiškia valgyti.

Imperativ - spis

Infinitiv - spise

Presens - spiser

Preteritum - spiste

Perfektum partisipp - spist

...

Gidas apie tai kaip apsigyventi ir įsidarbinti Norvegijoje

2017-01-07 | Gyvenimas Norvegijoje | 2215


Straipsnyje paprastai, aiškiai ir trumpai aprašoma kaip įsidarbinti Norvegijoje, kaip apsigyventi ir įsitvirtinti šioje šalyje. Aprašomi trys etapai, kurie gelbėja Europos sąjungos piliečiams greitai ir sklandžiai įsitraukti į Norvegijos darbo rinką.

Pradžia

Daugiau nei 60 procentų visų Norvegijoje esančių darbo skelbimų pateikiama internetu. Tad negaiškite laiko ir registruokitės Norvegijos darbo biržos tinklalapyje NAV.no.

...

Interneto paslaugos teikėjai Norvegijoje

2017-01-07 | Gyvenimas Norvegijoje | 1174


Norvegijos Pašto ir telefonijos priežiūros institucijos duomenimis (2008 m.) Norvegijoje yra 59 bendrovės teikiančios internetą ir galima pasirinkti iš 379 skirtingų interneto tiekimo planų, iš jų 91 planas prieinamas visoje šalies teritorijoje.

Kainos už interneto tiekimą svyruoja nuo 181 iki 2 792 NOK/mėn.

Populiariausi planai, dažniausiai tie, kurie yra be pajungimo mokesčio, pasirašomi tam tikram minimaliam laikotarpiui (sutartyse tai pažymima norvegų k. žodžiu bindingstid), dažniausiai 12 mėnesių.

...

Kaip parašyti gerą CV

2017-01-07 | Kita | 1226


Gyvenimo aprašymas (arba CV) ir motyvacinis laiškas turi būti nuoseklūs, aiškūs ir suprantami. Svarbu, kad potencialus darbdavys galėtų be vargo rasti reikalingą informaciją apie Jus.

CV glaustai pateikiami svarbiausi Jūsų gyvenimo faktai (asmeniniai duomenys, išsilavinimas, įgytos žinios, darbo patirtis, sugebėjimai, įgūdžiai). Idealu, jei CV sutelpa į 1-2 puslapių apimties dokumentą.

CV turi būti nepriekaištingai parašytas, be gramatinių, stiliaus ir kalbos kultūros klaidų. Jei patys nelabai gerai mokate anglų, norvegų, ar kokios kitos kalbos, būtinai paprašykite tų, kurie moka šias kalbas, kad Jums patikrintų Jūsų CV.

...

Lietuvos emigrantų darbo paieška Norvegijoje

2017-01-07 | Gyvenimas Norvegijoje | 2623


Visų pirma, reikėtų pradėti nuo to, jog paskutiniais keliais metais, daugybė lietuvių išvyko iš savo gimtosios žemės ir pasirinko užsienio šalis. Žvelgiant iš vienos pusės, tai yra blogai, kadangi Lietuvoje liko tik vyresnio amžiaus žmonės, kurie, tiesą sakant, nėra tokie pajėgus ir valstybės ekonomikos tikrai nei pakels, nei išlaikys. Tačiau, žvelgiant iš kitos pusės, ir nepaisant fakto, jog liks tik vyresni žmonės, tautiečiai bent jau tokiu būdu ieško laimės – tai, visgi, juk yra geriau, nei sedėti vietoje ir skųstis, jog viskas yra blogai. Nepamirškime, jog kiekvienas yra savo ateities kalvis.

...

Lietuvos emigrantų gyvenimas Norvegijoje

2017-01-07 | Gyvenimas Norvegijoje | 1722


Lietuvos emigrantų gyvenimas Norvegijoje: šalis pasakiška, bet vis tiek tėvynės ilgesys nežmoniškas.

Niekam nėra paslaptis, jog iš Lietuvos emigruoja vis daugiau ir daugiau piliečių. Dabartinėmis žiniomis, per pastaruosius pusę metų iš Lietuvos išvyko daugiau nei šimtas penkiasdešimt tūkstančių piliečių – baisu pagalvoti, kas bus ateityje, jeigu emigracijos statistika nemažės. Kad ir kaip ten bebūtų, negalėtume savo tautiečių kaltinti – ne visiems gyvenimas Lietuvoje yra rožėmis klotas, o ir perspektyvos užsienyje yra kurkas geresnės. Tiesą sakant, šiame straipsnyje norėčiau pašnekėti apie Lietuvos emigrantų gyvenimą Norvegijoje. Pateiksiu ir asmeninės patirties pavyzdžių. Viliuosi, jog straipsnis bus ne tik naudingas, tačiau ir įdomus visiems skaitytojams.

...